Zpět v čase Ch. 12

posted on 08 Aug 2014 21:42 by awareutopia7962
Tato kapitola byla sestavena CaptainSiren.

*

Isabel se podíval na Hasdiel, který byl zaneprázdněn dávat dohromady to, co Gart chytil na oběd, a přemýšlel nad tím, co se dostal ze své mysli. "Je to všechno, co víte o vznešených?"

On jen pokrčil rameny. "Jsem nízký narodil, paní. Všechny informace mám o vnitřním fungování vysoké kasty mé společnosti je od fámy a co jsem pozoroval během svého otroctví. Nobles dej nám rozkazy, a my jsme trochu lépe zacházet než jiné druhy. " On dokončil jeho vysvětlení a zaměřil se na sekání rameno zvířete na malé kousky, aby se guláš.

Gart si odfrkl, "Nobles, z toho, co jsem viděl, Lady, jsou rozděleny do vnitřní hierarchie, která dává malou skupinu z nich v příkazu. Nevím, jak je to organizované, ale lorda Arder rozkazy byly následovány bez výslechu další Nobles kolem něj ... "

On zamyšleně žvýkal na syrové maso játra zvířete a Isabel musela potlačit své nutkání zvracet, když pokračoval: "Alespoň to platí o těch, které byly po celém batohu. Vzpomínám si, že jednou tam byl další Noble, který přišel odjinud a Pán Arder se choval velmi zdvořile se s ním. Pak je tato Noble mu vynadal za něco, co jsem nemohl pochopit, a Pán Arder byl jen souhlasně přikyvuje, pak dělal jeho rozkazy bez jediného slova. "

Gart je zlaté oči upřené na Isabel. "Další věc, kterou jsem poprvé všiml ve vás, když jste byli nevztahuje s vůní kamarády ..." Polkl další krvavé dílo a jeho dlouhý, červený jazyk udeřil zbývající krev z úst, "vaše vůně je velmi stejně jako Lord Arder a že další Noble jsem viděl. nižší třídy Nobles nemají tu vůni. " Vzal si další sousto a jeho oči se na Hasdiel, který byl sautéing nakrájenou zvěřinu, a zamračil se na hnědnutí kousky masa. "Člověče, máte zničit maso takhle?"

Hasdiel něj jedovatý pohled. "Lady Isabel nemůže jíst syrové, Gart! A ujišťuji vás, že jsem si plně schopen připravit zdravé jídlo!"

Isabel přesunula svou pozornost od krvavého masa Gart byl tak zamilovaný a hašteření nad tím, co zdravé jídlo má být, a pokusil se shrnout to, co se naučil tak daleko o lidech, ona byla plánují připlížit, proniknout, a tak nějak procházet složité bludiště svého neznámého společnosti uspět při získávání Bren, Merck a další neandrtálce zpět.

Teď věděl, že Hasdiel myslel sám Darian, jak jejich specie říkali, a on je členem Dolní kasty. Darian společnost se skládá ze dvou kast - Dolní kasta a šlechticů, kteří mají malé procento obyvatel Říše. Hasdiel znal jen pár šlechticů z rodu, který ovládal území, kde se narodil a vyrůstal. Nicméně, on vysvětlil Říše se skládá z asi sto domén, každá řízena A Noble House. Každý dům je v čele nejvyššího vládce, jeden obvykle nejstarší, který také reprezentuje ho mezi ostatními domy vůči centrální vládě státu, což je řízena nejsilnější domu. Z toho, co Hasdiel věděl, tituly se dědí mužské linii, a jako celek, muži jsou dominantní v Darian společnosti.

Isabel pokračoval v úvahu bohatou historii Hasdiel naučil v jeho základní škole. V průběhu času, že Říše byla řízena třemi dynastiemi zastoupeny tři domy. První dům, Althor, postavený na základě toho, co bylo, aby se jednoho dne stala Říše. Je založena některé zákony, které vytvořily na kasty, a vládl pro asi tisíc let s řadou představitelů, kteří si podmanili celou planetu, která byla matkou světě svého druhu.

První dynastie skončila s vnitřním dědička, který jako žena, nemohl vládnout, ale nemohla vzít a přenést právo na Impéria se svým manželem. Příležitost vytvořil boj o moc mezi domy, a mnoho ambiciózních páni šli do bitvy. Mocný Pán Ragnar zvítězil, zabíjení někteří z konkurentů a převzetí jejich domén, jednání s ostatními. On pak si vzal dědičku, a stal se císařem, kterým se stanoví páni, kteří ho podporoval jako členové říšské rady.

V té době taky, planeta byla sjednocena, a oni měli nějaké rudimentární kosmických technologií, které jim umožnily cestovat do nejbližších měsíců ale nic vyspělejší. Daria - Homeworld - byl stejně jako Země, zaostalé planetě daleko od hlavních obchodních cest, se nic podstatného na něm, s výjimkou některých zdrojů, a nachází se v galaxii ve velkém kvadrantu vesmíru řídce obydlený vyspělými civilizacemi.

Z hlediska Isabel pohledu, Daria kultura v tomto bodě velmi podobal moderním Den Země - byly příliš zapojeni do bezpočtu místních válek a bezpáteřní diskuse, jako by nevadilo oslabující omamné látky musí být legalizován, protože někteří feťáci věřil jim neškodné, a jiné nesmysly která byla odbočka do hlavních faktorů v domácí politice; obecně, plýtvání zdroji přes hloupé věci, spíše než dosaženo významného pokroku, jako například se zaměřením na průzkum vesmíru.

"Ale nebylo by to změnilo, pokud bychom byli napadeni jinou planetu?", Ptala se v duchu, když si vzpomněla na další období dějin Darian.

Stačí, když se lord Ragnar upevnil svou moc, neznámé specie s pokročilejší vesmírné technologie napadl domovský svět lidí Darian. Útočníci, později nazvaný Ingvami historiky, nebyly Humanoid jako Darians; vypadali plazí z toho, co Isabel viděl ve vzpomínkách Hasdiel v historických spisech.

Lord Ragnar, po všech jeho úsilí se vzít dědičku a bojovat další podvodníky, nebyl muž, který jednoduše a nechat některé přerostlé ještěrky zkazit jeho plány na ovládnutí světa. On se zabýval s Ingvami a prakticky to, co Římané udělali s Kartaginci v tisíciletí punských válek později.

Tváří v tvář s technologickou převahou nepřítele, se mu podařilo zachytit jednu loď a pak se dozvěděl, jak to kontrolovat a zpětně motor lodi. Zbytek byl snadno uhodnout. Zachytil loď byla velký skok vpřed pro Darians, kteří by jinak pravděpodobně nedosáhly takové úrovně technologického pokroku až po dalších několika staletích pomalého vývoje.

V Darians zaměřil všechny své prostředky do vytváření rychlých lodí s novou technologií, a vzal válku na domovskou světem Ingvami. Tvorba překvapivý útok s bombám a pak přistání masivní vojskové síly a dokončovací off všechny ještě živý na této planetě, stávka udělal rychlou změnu ve válce, a to zejména, když zachytil líhně na Ingvami a nuked důkladně. Ukázalo se, že ještěrky byly reprodukci centralizovaným programu s třemi hlavními líhní, a že populace byla řízena s přísným, geneticky zvolené antikoncepce.

Lord Ragnar potřeboval několik let vymýtit celé kovové peníze, ale on byl vždy velmi single zlobil se při jednání s potenciálními konkurenty, jako ostatní páni objevili.

V procesu dobývání Ingvami, lord Ragnar se dozvěděl, že měl kontrolu nad tuctu světů, z nichž některé z nich obývá otrocké rasy pavouka-jako námořní specie názvem Arg. Byl to druhý cizí druh někdy setkal ze strany Darians, a to uvítal s široce otevřenými rukama, či spíše široký otevřený chapadla, invaze Lord Ragnar, kteří vytvořili nový typ vztahu s Arg. Pavouci byli první v řadě poddanských závodů, které nebyly bojují armády na Darians ale uklonil se jim. Oni dostali svobodu z hrozné otroctví Ingvami a právo vládnout sami, jak oni si vybrali; vnitřní autonomie výměnou za sdílení část svých zdrojů s jejich suverén a je součástí jeho domény. Pavouci byli velmi spokojeni o těchto opatřeních.

Ještě důležitější je, nová spojenectví a zásilky vzácných zdrojů posílila právní Lord Ragnar. On přestavěl Darian domovský svět a stanoví cestu mezihvězdné říše.

Ingvami, jak také zjistil, byl jedním z mnoha druhů otroctví mocné aliance, skupiny, která se Darians nikdy slyšeli předtím.

Aliance byla volná konfederace většinou nezávislých planet a větších států, které sotva podařilo koexistovat spolu. Popis této organizace odešel Isabel s dojmem, že je velmi vypadal jako Organizace spojených národů z jednadvacátého století.

"Lord Ragnar musel cítit jako kočka, která právě objevili dveře na Kanárské klece není uzamčen, když se setkal, že Aliance," zamumlala, když šla na dumal po historických vzpomínek Hasdiel mysli.

Ragnar začal politiku rozděl a panuj, že Římané jeden den opakované, ale na mezihvězdném měřítku, že i císař Augustus by nikdy nenapadlo. Planet po planetě, jeden vazal uspořádání za sebou, války, a zásah do vnitřních prací na několika soupeřících států vedla k přidání více a více domén na rostoucí Darian Impéria. Některé z nových oblastí byly dány k věrné pány, a to položil základ dodnes semi-feudální systém, který je Říše.

Připomínala středověké Anglii po normanské dobytí. Loajální šlechta obdržela mnoho dárků v podobě grantů pozemků výměnou za porci vládnoucího Pánu, ale země se nesoustředí na rozsáhlých oblastech; místo toho oni měli spoustu relativně malých sídlišť v různých územích, takže žádná z komor by mohla tvořit domény dostatečně velký, aby napadnout vládnoucí Houseovu moc.

Dobyté a vazaly lidé přijali říši a její páni a to navzdory skutečnosti, že vládl nad nimi s železnou pěstí, protože vytvořil stabilitu a příležitost pro bezpečné obchodní cesty, a skoncovalo s nekonečným potyčky mezi státy. Daně byly nižší než před dobytím a cenově dostupnější, a skrze ně páni připravili celých dávek obyvatelstva, že některé z podřízených závodů se ani nesnilo - univerzální zdravotní péči, přístup k pitné vodě a základní vzdělání, a to i příležitost pracovat pro slušnou mzdu nad subsistent mzdy nejvíce dostal do Říše převzala.

Lord Ragnar úspěšně zplodil se svou ženou několik synů, kteří pokračovali v jeho ambice. Pro téměř tři tisíce let řada císařů rozšířil říši celé několika galaxií, což Darian mistr závod ve známém vesmíru. Oni pokračovali vědecký rozvoj, čerpání nových poznatků z dobytých závodů a založení své vlastní vědecké výzkumné organizace. Jsou lepší imunitní systém Darian specie, což je v jedné způsobem prakticky nesmrtelné: že by mohl zemřít, ale už ne věku. Starobní byla již spojena s slabosti, protože zjistil, jak vypnout stárnutí buněk.

Všechny Darians obdrželi plody jejich dobytí, ale Nobles dostaly nejvíce. Z druhů s žádnými zvláštními pravomocemi, které moc měli stejnou úroveň schopností, jako lidé z dvacátého století, Darian Noble kasta se obrátil do třídy nadlidí. Extrémní fyzická vytrvalost, telepatické schopnosti, imunitní systém za něco, co si lze představit, a předpokládat, že nesmrtelnost vytvořil obraz pánů.

Po patnácti tisíc let po sobě z otce na syna, ačkoliv někdy v podezření z otcovraždy, řada z Pána Ragnar náhle skončil. Před dvěma sty lety, poté, co zdědil trůn po svém otci za poněkud podivných okolností, císař Arkiel Mad Jeden systematicky zabil všechny jeho příbuzné, kromě jeho sestry koho on se vzal.

Isabel zavrtěla hlavou na příklad absolutní moci kazit absolutně, a natáhla končetiny krátce předtím, než se vrátit, aby zvážila nedávné historii, která vedla k její současné dilema - jak najít své zajaté kamarády.

Její myšlenky se obrátily k císaři, Arkiel. Kromě skutečnosti, že se offed jeho tatínka, Arkiel zářila s ostatními slunečných stranách jeho charakteru, který připomněl Isabel ze Středního východu diktátorů svého vlastního času. Rád mučit své služebníky, a později jeho šlechtici, a pak krmit kousky jejich mrtvých těl k jeho obrovské sbírky dravce ryb .. Obrovské plochy císařského paláce byly věnovány exotických sbírek plavání druhy, které se hýčkané.

Arkiel, v jeho maniakální pátrání po moci a nadvládě, zahájila masivní průzkum neznámého prostoru, při kterém jedna z flotil se setkal s nepřítelem, který soupeřil s Darians ve své bezohlednosti a mazaný schopností.

Hasdiel neznal všechny podrobnosti o prvním kontaktu, ale to, co věděl, bylo dost pro Isabel získat představu o tom, co se stalo.

Oslepen tisíce let neomezené hegemonie, velitel Darian vozového parku, jednoho z mladších synů vládnoucí Pána z menšího domu, dal malou pozornost, když narazil na planetu s neznámou specie. On dal ultimátum na osobu, která se ho kontaktoval prostřednictvím komunikačního systému lodi, a výsledkem bylo zničení celého svého vozového parku, s výjimkou jedné malé lodi, na které byla hlava velitele poslal zpět do nejbližší Empire základny. Za to, že nepřítel začal velkoobchodní válku na hranici Darian, rychle dělat výboje v nejbližším okolí odvětvích.

Hasdiel věděl, že nepřítel jmenoval sebe Vorlakians po jejich domovském světě Vorlack. Humanoid forma, z toho, co Isabel mohla říct z Hasdiel vzpomínek a otřásl se, když si vzpomněla to - téměř osm stop vysoký, s postavou podobat lidem, ale s delšími nohami, šest drápy prsty na každé z jejich rukou, a v kombinaci s jejich protáhlé obličeje a lebky se Vorlakians jí připomínal upírů z filmů. Měli ostré tesáky, velmi bledě modrou kůži, špičaté uši, a žádné viditelné ochlupení kromě sněhově bílé vlasy na hlavách. Vědci Říše se domníval, že jejich planeta původu musí být velmi tmavá a zakalená, protože mají velmi velké červené oči kočičí vertikálními štěrbinami, které jsou produktem evoluce pod stmívače světla. Jejich původ byl věřil být plazí, ale doposud žádný Vorlakian byl zajat být studován.

Hasdiel je viděl na holo videa, a jednou, když byl technik na lodi během jeho učení. Kapitán nepřátelské lodi měl krátký rozhovor s kapitánem Hasdiel lodi. Diskuse skončila Darian loď vyhodit do povětří, a mnoho z jeho členů posádky zabito nebo zajato. Hasdiel podařilo přežít v jeho lusku útěku kvůli včasnému příchodu na masivní flotily, která nutila Vorlakian kapitána opustit jeho úmysl zachytit všechny únikové moduly.

Kromě svého divokého fyzický vzhled, jsou Vorlakians měly technologie, které soupeřil s těmi Říše a samozřejmě neomezené zdroje, které se používají velkoryse. Válka byla krutá, nic slyšet znovu jakýchkoliv planet zajatých nepřítelem, a všechny loďstva a špioni rozeslal už se nikdy nevrátil.

Hvězda systému po hvězdném systému byl dobyt nepřítelem, napínání zdroje Říše, a žádné pokusy o diplomatické úsilí bylo přijato laskavě. V Vorlakian vojenští velitelé kontaktovat pouze nabídnout Říše nádoby na výběr vzdát.

V Vorlakian nájezdy byly jednodušší díky postupnému šílenství císaře Arkiel, kteří místo toho, aby bojoval proti vetřelcům, začala očistu mezi šlechticů s gustem, které by učinily i Stalin červenat hanbou.

On začal podezřívat jeho sestra-manželka zrady, protože ona dala jen mu ženská dědice, který on věřil být nějaký tajný pozemek o svých nepřátel. Obávám se, že pro ni a její dítě, Lady Keira tajně setkal s jedním z hlavních vůdců odporu proti císaři, Pána Erdan, který odmítl umřít tiše, když se Arkiel poslal smrtící komando. Slíbila Erdan ruku a práva na Impéria, zda by mohl svrhnout svého bratra. Ona také slíbil ruku své dcery, který byl ještě v plenkách, v manželství s jeho synem, čímž Erdan moc stejným způsobem, zakladatel Říše, lord Ragnar, vzal ji před tisíci lety.


Lord Erdan, s pomocí Lady Keira, se podařilo vstoupit do paláce a zabít Arkiel v souboji, ale jeho vítězství bylo příliš pozdě, aby ji zachránil. Ona byla utopila Arkiel stráže ve svém oblíbeném jezeře v paláci, a nikdo nalezeno žádné stopy o dítě s výjimkou zkrvavenou zavinovačka označené císařské insignie u jezera. Hasdiel slyšel zvěsti, že Arkiel nařídil Keira a jejich bezcenné, v jeho očích, dcera se utopila v jezeře, takže dravec ryby, které se tak rád živí se mrtvolami svých nepřátel se bude starat o své tělo.

Arkiel byl příliš mrtvá, když tělo Lady Keira byla objevena rozptýlit zvěsti.

"Zdá se, že šílenství není něco, co lidé vymysleli ..." přemítal Isabel přes krvavé historii Říše, který soutěžil s nejvíce šílených příkladů v lidské historii znám.

Podle Hasdiel tato smutná událost se stala před více než třemi desítkami let, a od té doby Říše byla řízena domu lorda Erdan, kteří hlasovali sám císař a jednotného páni proti Vorlakians. On dělal ne vlastně mít v krvi práva abychom jmenovali sebe císařem, protože Lady Keira předčasné smrti, takže ho ne všichni páni podporují. V důsledku toho, Říše je v současné době ve stavu klidné občanské války mezi pánů, který není zapnutý do otevřené války jen proto, že mají společný vnější nepřítel.

S každým rokem Válka s Vorlakians pokračuje, jsou více území byly odříznuty od Říše. Nucený mobilizovat všechny své lidi a zdroje, Pán Erdan intenzivnější vrtání začal Pána Arkiel pro drahé kovy používané armádou. . Zlato je nejvíce importantas důležitou součástí v planetárních obranných štítů v příhraničních územích a hlavní součástí při práci hnacích motorů hyper, spolu s uranem. Ale i Říše měla omezené množství k dispozici, a že byly používány v množstvích, která předčí své výrobní schopnosti a přirozené rezervy světů uvnitř svých hranic.

Zpětné planety, které byly dříve pouze mapovány pomocí průzkumných plavidel se hrabal přes pro více potřebných minerálů, a to jak za vlády Arkiel, Pán Arder přišel být odeslány na planetě daleko od obchodních cest, se žádný další civilizace a uprostřed ničeho, z Darian hlediska - planeta Země.

Nebo Eridu Těžba Base jako byl známý Hasdiel. Země, nebo Eridu, která se nachází v galaxii dost blízko pro efektivní dopravu ražených kovů do linie obrany, neměl civilizaci, která by je mohla zastavit od přijetí přirozenou hojnost zlata.

Ještě před deseti lety Hasdiel byl poslán, aby sloužil tady na Eridu jako technik poté, co byl zachráněn z jeho únikového modulu. Všechny Těžební báze byly považovány za trest, ale lepší vyhlídky, než bude zaslán bitevní linie. Takže v podstatě, jmenování Pána Arder nebyl krok ve své kariéry, ale překážka. Hasdiel slyšel zvěsti, že před odesláním do Eridu Arder byl členem Říšské rady, a dokonce i přítel Arkiel. Je zřejmé, nicméně, pozdní Císařovy postižení mohli obrátit smrtící, takže ve skutečnosti Arder byla milosrdenství, když upadl v nemilost, a místo toho, aby je přiváděn do nějaké exotické ryby byl uvržen do konce zadku prostoru ..

Personál, který Pán Arder měl, byl omezený a navzdory moderní stroje, které měl vzhledem k významu války, nemohl naplnit kvóty kovů, které Říše požadované. Měl potíže stále více strojů a spotřebního materiálu, tak před třiceti lety přišel s řešením jeho problému.

Eridu, než těžební boom plném rozsahu, byl základ experimentu prováděného na Imperiální akademii věd přes některé humanoidní druhy, které vzdáleně podobal Darians. Vědci pozorovali a někdy i geneticky manipulovat s lidoopa-jako specie Homo erectus, protože by to být nazýván tisíce let později, argumentovat v diskusi, že pokud humanoidní druhy, jako jsou místní opice je kladen v prostředí, které je nutí ke změně , budou dříve nebo později vyvinout mozek schopný vytvořit civilizaci.

Comment

Comment:

Tweet